Letná tanečná škola 2021

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

LŠT Danceana 2021 sa bude konať v termínoch:

I. turnus -> 9-13. 8.         >>PRIHLÁŠKA<<

II. turnus -> 16-20 8.      >>PRIHLÁŠKA<<

Miesto:

Univerzálny dom tanca
Pekná cesta 2/A
Bratislava – Krasňany
1. poschodie Obchodného centra KRAJ (bývalé TERNO, vchod od kostola)

https://unidance.sk/kontakty/

Lektorský tím 2021:

I. Turnus

Repertory modern dance – Mgr. art. Peter Dedinský, absolvent TK E. Jaczovej Bratislava, HTF VŠMU Bratislava v odbore choreografia baletu, pedagóg tanečnej školy Dedinsky studio dance, bývalý sólista baletu SND

Klasický tanec – Mgr. art. Nora Gallovičová, ArtD., baletná majsterka baletu SND, absolventka TK Evy Jaczovej a HTF VŠMU, bývalá prvá sólistka baletu SND. Ako tanečnica v Balete SND účinkovala až do roku 1997. V jej tanečnom repertoári sa nachádzali úlohy ako napr.: Odetta/Odília (Labutie jazero), Giselle (Giselle), Quitri, kráľovná dryád (Don Quixote), Máša (Luskáčik), sólo pár v Grand pas z baletu Paquita, Júlia (Rómeo a Júlia), Carmen (Carmen), Mária Duplessis (Dáma s kaméliami), Cárovná (Vták ohnivák), Desdemona (Othello), Eurydika (Orfeus a Eurydika), Múza (Paganini), Čierny vták (Deti Titanicu), Mária (Magnificat), Múza (Lux et Requiem), sólové postavy v baletoch Svätenie jari, Čarodejná láska, Obrázky z výstavy, Desať tancov v bielom a mnohé ďalšie.

Jazzový tanec – Mgr. Bibiána Lanczová, ArtD., pedagóg Katedry tanečnej tvorby VŠMU v Bratislave, pedagóg TD Bralen, TŠ Elledanse, bývalý dlhoročný pedagóg moderného tanca na TK Evy Jaczovej v Bratislave, pedagóg a organizátor projektu Danceana

Technika J. Limóna – Mgr. Katarína Vlniešková ArtD., interpretka umeleckého zoskupenia Neskorý zber, pedagóg moderného tanca na Súkromnom konzervatóriu D. Nebylu v Trnave, pedagóg tanečných vzdelávacích programov vo Viedni, pedagóg Katedry tanečnej tvorby HTF VŠMU

Contemporary /technika súčasného tanca/ – Mgr. art. Lukáš Bobalík, absolvent TK Evy Jaczovej a Katedry tanečnej tvorby na VŠMU v Bratislave, interpret o.z. MimoOs a Platformy pre súčasný tanec (PlaST).

Contemporary dance – Bc. Ján Šutka, absolvent VŠMU, dlhoročný člen tanečného súboru Jumbo a tanečnej skupiny The Pastels. Podieľal sa na spolupráci tanečného filmu ,,Backstage”. Účinkoval vo viacerých inscenáciách a muzikáloch v Divadle Nová scéna, Malá scéna, SND,  A4 či v divadle Aréna v Bratislave. 

II. Turnus

Contemporary Jazz – Raza Hammadi, tanečník, pedagóg, choreograf a riaditeľ spoločnosti Ballet Jazz Art v Paríži. Študoval balet u Andreho Glegolského, moderný tanec u Unrica a jazz u Matta Mattoxa. Ako asistent Matta Mattoxa pracoval do roku 1980. V roku 1983 založil spoločnosť Ballet Jazz Art Company a v roku 1995 vlastnú tanečnú školu. Kvalita jeho výučby viedla ku kariére v Európe a severnej Afrike. Bol tiež vedúcim profesorom jazzového tanca v bruselskej škole Mudra Maurica Béjarta. Popri práci pre baletné jazzové umenie choreografoval aj pre operu v Budapešti v Maďarsku, Cie Carte Blanche v Nórsku, švédsku operu v Göteborgu a tuniské národné divadlo.

Klasický tanec – Mgr. art. Kristián Kohút, ArtD., pedagóg Katedry tanečnej tvorby VŠMU v Bratislave, absolvent TK Evy Jaczovej a bývalý člen baletu Slovenského národného divadla v Bratislave

Contemporary forms – Mgr. art. Vika Kozáková, tanečníčka, pedagogička a choreografka tanečného súboru Moving Souls, vyštudovala HTF VŠMU, svoje pedagogické a choreograficé kvality rozvíja v svojej tanečnej skupine, s ktorou dosiahla úspech aj mnoho ocenení v českých aj slovenských tanečných súťažiach. Získala titul “Slovenský choreograf roka” v roku 2015 a 2019 v súťaži Best Dance Group. Vyučovala workshopy v New Yorku USA, Srbsku, Poľsku, Česku, Rakúsku.

Technika J. Limóna –Mgr. Bibiána Lanczová, ArtD., pedagóg Katedry tanečnej tvorby VŠMU v Bratislave, pedagóg TD Bralen, TŠ Elledanse, bývalý dlhoročný pedagóg moderného tanca na TK Evy Jaczovej v Bratislave, pedagóg a organizátor projektu Danceana

 

1 kurz je 5 tréningov, každý v dĺžke trvania 90 min /okrem Contemporary Bobalík – 120 minút/
Kurzy sú rozdelené na:

Level 1/začiatočníci a mierne pokročilí/

Level 2/pokročilí/

Ceny kurzov:

1 kurz Raza Hammadi – 70 Euro
1 kurz Bobalík – 50 Euro /dĺžka tréningu 120 minút/
1 kurz Klasika, Jazz, Limón, Contemporary forms, Contemporary dance, Repertory modern dance – 45 Euro

Ak si objednáte ktorýkoľvek z uvedených kurzov, každý ďalší bude za 40 Euro.

 

Registračná kancelária bude otvorená v pondelok od 8:00 do 18:00, v utorok-piatok 8:30 do 18:00. Prosíme vás, aby ste za účelom registrácie prišli v dostatočnom predstihu pred Vašim prvým kurzom.

Platobné pokyny:
Kurzovné (minimálne 50% z celkovej sumy) uhraďte prosím na účet občianskeho združenia Danceana: IBAN – SK06 5600 0000 0056 8265 7001, najneskôr do 26.7.2021. Pokiaľ uhradíte 50% z celkovej sumy, zostatok môžete doplatiť v hotovosti pri príchode v registračnej kancelárii. Do poznámky pre prijímateľa uveďte meno účastníka kurzu.

Storno poplatok: Zálohovú platbu Vám vrátime do 26.7.2021, po tomto termíne bohužiaľ nemá účastník nárok na vrátenie 50% z celkovej sumy objednaných kurzov.

 

Ubytovanie v blízkosti tanečných sál:

Možnosť A:

Ubytovacie zariadenie: Školský internát
Hlinícka ulica číslo 1
831 52 Bratislava 34

mail: ubytovanie@sositba.sk
Vybavuje: Iveta Péková

Cena: 9,60 Euro/ 1 noc (podmienka 7 dňový negatívny test, pokiaľ dovtedy MZ nezruší túto podmienku).

 

Možnosť B:
Hotel Blu
Riazanská ul. 38
dvojposteľová izba 60 Euro / 1 noc.

 

V prípade potreby rezervácie ubytovania a akejkoľvek konzultácie nás neváhajte kontaktovať!

Tešíme sa na vás!