Letná tanečná škola 2023

TERMÍN: 7.-12.8.2023

MIESTO: RDS ART GROUP, Laurinská 14, Bratislava – Staré mesto

PRIHLÁŠKA

Projekt z verejných zdrojov podporil:

 

 

 

 

LEKTORSKÝ TÍM:

Tanečník, pedagóg, choreograf a riaditeľ spoločnosti Ballet Jazz Art v Paríži. Študoval balet u Andreho Glegolského, moderný tanec u Unrica a jazz u Matta Mattoxa. Ako asistent Matta Mattoxa pracoval do roku 1980. V roku 1983 založil spoločnosť Ballet Jazz Art Company a v roku 1995 vlastnú tanečnú školu Espace Pléiade v Paríži. Kvalita jeho výučby viedla ku kariére v Európe a severnej Afrike. Bol tiež vedúcim profesorom jazzového tanca v bruselskej škole Mudra Maurica Béjarta. Popri práci pre baletné jazzové umenie choreografoval aj pre operu v Budapešti v Maďarsku, Cie Carte Blanche v Nórsku, švédsku operu v Göteborgu a tuniské národné divadlo.

Tanečník, pedagóg a choreograf. Absolvent CODARTS Rotterdam Contemporary Dance Academy, kde pôsobí v súčasnosti ako ambasádor pre choreografiu a Talent Scout Italia. Je umelecký riaditeľ juniorského súboru Otrebla Dance Company. Účinkoval v dielach známych choreografov (Jiří Kylián, Nacho Duato, Samir Calixto, Ed Wubbe, Lorand Zachar) na rôznych tanečných scénach, napr. v Canade, Švajčiarsku, Nemecku, Macedónii, Poľsku, Taliansku a Holandsku.

Bývalý sólový tanečník Ballet Hispanico of NYC, Alvin Ailey Repertory Ensemble a José Limón Dance Company, v súčasnosti pedagóg a choreograf, pôsobiaci v Amerike, Európe aj v Ázii. Jeho asistentkou v tvorivom a pedagogickom procese je Blanka Czasny, s ktorou spolupracuje už niekoľko rokov.

 

Shifting Roots – Alegado Movement Language – technika vytvorená so zámerom objasniť podobnosti, ale i rozdiely v technike José Limóna.
Joe Alegado – autor techniky Shifting Roots – po tom, čo začiatkom 80. rokov tancoval s tanečnou skupinou José Limóna, pokračoval vo výučbe Limónovej metódy na svojich vlastných hodinách. Prirodzená muzikálnosť pádu a návratu, uvedomovanie si dychu v pohybe a vzťah medzi hmotnosťou a gravitáciou, ktoré sú vlastné technike Limóna, boli vlastnosti, ktoré vytvorili pre Alegada pocit domova.
Tie isté prvky však boli aj zdrojom jeho vlastnej tvorivosti a pohybového skúmania. S každým ďalším rokom sa v Alegadových pohybových kreáciách začalo objavovať čoraz viac z jeho vlastnej somatickej histórie – od jeho športovej aktivity v minulosti až po všeobecný pohľad na život a objavovanie spôsobov, ako vyjadriť ľudský stav vo všetkých jeho silných a slabých stránkach.
Vo svojej tvorivej práci sa upriamil na prácu rúk. Z jednoduchých gest rúk vznikali prúdy pohybov rúk, ktoré sa vždy synchronizovali s jadrom vedeným silou panvy pohybujúcej sa priestorom.
Pohybový jazyk Alegada je v neustálom stave rastu. Od svojich začiatkov v Limónových konceptoch a princípoch pohybu až po neustále sa rozširujúce pohybové skúmanie – Shifting Roots je v neustálom tvorivom procese.

Pedagóg a choreograf získal vzdelanie na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Tancoval v súboroch: Torzo Balet v Bratislave, Bruno Genty Paríž, S.O.A.P. Dance Theatre Frankfurt, Rui Horta Stage Works Mníchov, Russell Maliphant Company v Londýne.
Je držiteľom ceny Nadácie Rudolfa Nurejeva na “8th International Concours de Dance de Paris” v roku 1998, “Tanzförderpreis” mesta Mníchov 2002. 2º Cena na Medzinárodnej súťaži sólových choreografií v Stuttgarte.
Ako hosť vyučuje v ARTEZ Arnhem, Holandsko; Studio Harmonic Paríž, Iwanson Mníchov a mnohých ďalších v celej Európe. Spolu s Olgou Cobos vedie súbor CobosMika Company so sídlom v Palamos v Španielsku a od roku 2010 je riaditeľom profesionálnej formácie Cobosmika SEED’S.

Tanečník a pedagóg, je stále aktívnym členom tanečnej company Ballet Jazz Art Raza Hammadi v Paríži a tiež asistent pedagóga a choreografa Raza Hammadi, pôsobí aj ako tanečný pedagóg.
V roku 2008 – študent školy Sky-Dancer v Angouleme – odbor hip hop
V roku 2010 – študent konzervatória v Angouleme – odbor klasického a súčasného tanca
V roku 20019 získal diplom v technike jazzového tanca

Klasický tanec začal študovať na Košickom konzervatóriu, neskoršie v roku 1982 sa pokračoval vzdelávať na Tanečnom oddelení Konzervatória v Prahe, ktoré absolvoval v roku 1984.
Od roku 1984 pôsobil ako člen zboru, neskôr sólista (1990), vedúci sólista (1993 – 1997 a od 1999) a od roku 2004 ako baletný majster – repetítor Baletu Slovenského národného divadla v Bratislave. V rokoch 1997 a 1998 pôsobil ako sólista Laterny magiky v Prahe a hosťujúci sólista Baletu Štátneho divadla v Košiciach.
Mimoriadne výrazný predstaviteľ špičkovej interpretačnej školy klasického tanca, herecky tvárny, so širokou paletou postáv baletného repertoáru.
V roku 2004 absolvoval štúdium choreografie na Katedre tanečnej tvorby Hudobnej a tanečnej fakulty VŠMU v Bratislave, kde od roku 2019 vyučuje choreografiu.
Počas svojej tanečnej kariéry získal viaceré ocenenia nielen za interpretačnú, ale i choreografickú prácu, napr. Cena Philip Morris Flower Award za rok 1998 (Najlepší slovenský baletný umelec), ceny Literárneho fondu za celoživotné dielo a ďalšie.

Pedagóg Katedry tanečnej tvorby VŠMU v Bratislave, pedagóg TD Bralen, TŠ Elledanse, bývalý dlhoročný pedagóg moderného tanca na TK Evy Jaczovej v Bratislave, pedagóg a organizátor projektu Danceana.

Pedagóg Katedry tanečnej tvorby VŠMU v Bratislave. Tancovala v TD Bralen, v Balete Torzo, v Divadle Nová scéna, Volksoper Wien, Balet Szeged Hungary. V súčasnosti je interpretka umeleckého zoskupenia Neskorý zber, pedagóg moderného tanca na Súkromnom konzervatóriu D. Nebylu v Trnave, pedagóg tanečných vzdelávacích programov vo Viedni.

Absolvent TK Evy Jaczovej a Katedry tanečnej tvorby na VŠMU v Bratislave, interpret o.z. MimoOs a Platformy pre súčasný tanec (PlaST).

Tanečník, pedagóg, choreograf Interný člen Slovenského divadla tanca Bratislava, tanečník vo viacerých divadelných produkciách na Slovensku a v Čechách, spoluzakladateľ contemporary tanečného združenia Quān movement, dlhoročný člen a lektor tanečnej skupiny Moving Souls a externý choreograf a lektor pre tanečné školy na Slovensku a v Čechách. Venuje sa prevažne súčasnému tancu, no v jeho tvorbe často spája poznatky a inšpiráciu z rôznych streetových štýlov a techník.

Absolvent VŠMU, dlhoročný pedagóg tanečného školy Jumbo a člen tanečnej skupiny The Pastels. Podieľal sa na spolupráci tanečného filmu ,,Backstage”. Účinkoval vo viacerých inscenáciách a muzikáloch v Divadle Nová scéna, Malá scéna, SND,  A4 či v divadle Aréna v Bratislave.

Vyštudovala balet ako tanečníčku si ju diváci mohli vychutnať na znych miestach po svete, keďžtancovala klasický repertoádivadla napríklad Nemecku, Portugalsku, Španielsku, Francúzsku čAnglicku. Zatancovala si predstaveniach ako Labutie jazero, Giselle, Don Quijote, Tisíjedna noc, Spartakus čLuskáčik. Ako tanečníčka nastúpila aj na dosky Ruského rodného baletného divadla vycestovala do USA, Číny čAustrálie repertoárom Labutie jazero, meo lia, Šípková Ruženka čLuskáčik. ga sa počas svojej tanečnej kariéry venovala aj be tanca. Vyučovala hodiny klasického tanca na choreografickej škole Vadima Pisareva bola vedúcou baletnej školy Belgorode. Ako trénerka sobila Ukrajinskom reprezentačnom me, kde vytvárala choreografické zostavy rytmickej gymnastike.

Priebeh campu:

Pon – Pia: 7. – 11. 8. 2023 – tanečné kurzy (1 kurz = 5 tréningov – každý deň jeden tréning s tým istým lektorom)

Sob: 12. 8. 2023 od 9.00-11.00h – prezentácia tanečných kompozícií pripravených na kurzoch Repertory class a ostatných označených

Level BEG – začiatočníci (Beginners)
Level INT – mierne pokročilí (Intermediate)
Level ADV – pokročilí (Advanced)

Joe Alegado
● Shifting roots AML INT (technický tréning)
● Repertory class INT/ADV + ( Prezentácia)
Alberto Poti
● Contemporary Dance INT (technický tréning)
● Repertory class INT/ADV + (Prezentácia)
Petert Mika
● Contemporary Dance INT (technický tréning)
● Repertory class INT/ADV + (Prezentácia)
Raza Hammadi
● Contemporary Jazz INT (technický tréning)
● Repertory class INT/ADV + (Prezentácia)
Clément Mames
● Hip hop BEG/INT (technický tréning)
Igor Holováč
● Klasický tanec ADV (technický tréning)
● Repertory class Neoclassical INT/ADV + (Prezentácia)
Lukáš Bobalík
● Technika súčasného tanca BEG/INT (technický tréning)
● Partnering INT (technický tréning) + Prezentácia
Katka Vlniešková
● Technika J. Limóna BEG/INT (technický tréning)
Miňo Figura
● Contemporary Fusion INT/ADV (technický tréning) + Prezentácia
Johny Šutka
● Contemporary Dance BEG (technický tréning)
● Contemporary Dance INT (technický tréning)
Biba Lanczová
● Jazzový tanec BEG (technický tréning)
● Jazzový tanec INT (technický tréning)
Olha Kuzmenko
● Klasický tanec pre juniorov BEG/INT
Platobné pokyny:
Kurzovné (minimálne 50% z celkovej sumy) uhraďte prosím na účet občianskeho združenia Danceana: IBAN – SK06 5600 0000 0056 8265 7001, najneskôr do 24.7.2023. Pokiaľ uhradíte 50% z celkovej sumy, zostatok môžete doplatiť v hotovosti pri príchode v registračnej kancelárii. Do poznámky pre prijímateľa uveďte meno účastníka kurzu.
Registračná kancelária bude otvorená v pondelok 7.8.2023 od 8:00 do 18:00, v utorok-piatok 8:30 do 18:00. Prosíme vás, aby ste za účelom registrácie prišli v dostatočnom predstihu pred Vašim prvým kurzom.

Storno poplatok: Zálohovú platbu /50% z celkovej sumy/ Vám vrátime späť na účet, pokiaľ sa odhlásite do 20.7.2023 do 9:00, po tomto termíne bohužiaľ nemá účastník nárok na vrátenie 50% z celkovej sumy objednaných kurzov.
Študenti tanečných konzervatórií a Tanečnej katedry VŠMU majú 20% zľavu z celkovej sumy.

Súčasťou niektorých kurzov je prezentácia celotýždňovej práce účastníkov v sobotu 12.8.2023 na veľkej sále na 7. poschodí. Veľmi sa tešíme, že môžeme zorganizovať malé predstavenie pre vás a vašich blízkych. Pokiaľ nemáte záujem o prezentáciu, ale chcete sa zúčastniť Repertory kurzov, nahláste nám to prosím vopred. Ďakujeme!

Pri výbere kurzov si prosím pozrite si časový harmonogram kurzov, či sa vám časovo nekryjú vybrané kurzy.

Kurzovné poplatky za jednotlivé kurzy:

80 Euro – 1 kurz je 5 tréningov technika/5×90 min – pondelok 7.8. až piatok 11.8./ alebo 5 tréningov Repertory class/5×90 min/ + prezentácia sobota 9:00, Sála 7.poschodie

R. Hammadi – Contemporary jazz, Repertory class + prezentácia
A. Poti – Contemporary Dance, Repertory class + prezentácia
J. Alegado – Shifting roots technique, Repertory class + prezentácia
P. Mika – Contemporary Dance, Repertory class + prezentácia

50 Euro – 1 kurz je 5 tréningov technika/5×90 min – pondelok 7.8. až piatok 11.8./ alebo 5 tréningov Repertory class /5×90 min/ + prezentácia sobota 9:00, Sála 7. poschodie

C. Mamés – Hip Hop BEG/INT
I. Holováč – Klasický tanec ADV, Repertory Neoclassical INT/ADV + prezentácia
K. Vlniešková – Limón technique BEG
V. Šoltýs – Improvisation + prezentácia
B. Lanczová – Jazz Dance BEG, Jazz Dance INT
L. Bobalík – Technika súčasného tanca BEG/INT, Partnering INT + prezentácia
M. Figura – Contemporary Fusion INT + prezentácia
J. Šutka – Contemporary Dance BEG, Contemporary Dance
O. Kuzmenko – Klasický tanec pre juniorov

Ubytovanie v blízkosti tanečných sál: rezervujte si čo najskôr!
Accomodation close to dance studios: Book your accommodation as soon as possible!

Ubytovacie zariadenie: Hotel, hostel, internát Svoradov
Svoradova ulica 13
811 03 Bratislava
mail:svoradov-riaditel@abuba.sk
Hotel Ibis, Zámocká 38, 811 01  Bratislava
Mapa

Tešíme sa na vás!
We are looking forward to see you!

Danceana tím